جشن های جمهوری آذربایجان

 

nourooz_azerbayjan.jpg

 

این جشن ها و تعطیلات برای مردم آذربایجان شناخته شده است:

جمهوری آذربایجان جشن های متعددی دارد که یکی از مهمترنی و بزرگترین آنها جشن نوروز است. مردم جمهوری آذربایجان علاقه خاصی به برگزاری جشن ها و پایکوبی دارند، از اینرو جشن های باشکوهی برگزار میکنند. هر ساله گردشگران زیادی جهت گذراندن تعطیلات نوروز خود، تور باکو نوروز را انتخاب میکنند. اگر قصد سفر به آذربایجان دارید خالی از لطف نیست که با جشن های آذربایجان آشنا شوید و چه بهتر که سفر خود را طوری برنامه ریزی کنید که در این جشن ها در آذربایجان باشید و لذت تفریح و گشت و گذار خود را دو چندان کنید. :)) با لریک همراه باشید تا با لیست جشن های آذربایجان آشنا شوید.

 

جشن میلادی(1 الی 2 ژانویه)

جشن پیروزی(9 می)

روز جمهوری(28 می)

 

روز نجات ملی جمهوری آذربایجان مردم (15 ژوئن)

روز نیروهای نظامی جمهوری آذربایجان (26 ژوئن)

روز حاکمیت دولت (جشن روز استقلال) (18 اکتبر) :جشن روز استقلال مربوط به جدایی آذربایجان از اتحادیه جواهیر شوروی است. طبق همه پرسی انجام شده، در تاریخ 18 اکتبر 1991 کشور آذربایجان، کشوری مستقل شد و جمهوری دموکراتیک آذربایجان تشکیل شد. در روز استقلال مردم آذربایجان کارناوال های جشن و شادی برگزار میکنند و استقلال جمهوری آذربایجان را جشن میگیرند.

 

روز قانون اساسی (12 نوامبر)

روز ملی تولد دوباره (17 نوامبر)

روز همبستگی جهانی آذربایجانی‌ها (31 دسامبر)

 

نوروز – بایرام (9روز) : مراسم جشن نوروز در سراسر کشور آذربایجان برگزار می شود. در باکو نیز در محله شهر قدیمی باکو مراسم باشکوهی به همراه موسیقی های شاد آذری برگزار می شود. در این جشن، گردشگران می توانند از صنایع دستی و غذاهای سنتی آذربایجان که در طی مراسم در سرو می شود بازدید کنند و یا حتی سوغاتی تهیه کنند.

 

 عید نوروز در آذربایجان

 

عید قربان (2روز) : مانند دیگر کشورهای اسلامی که اعیاد مذهبی را جشن میگیرند، مردم آذربایجان نیز این دو عید بزرگ مسلمانان را جشن میگیرند. در عید قربان طبق رسم دیرینه گوسفند قربانی میکنند و غذاهای سنتی طبخ میکنند و مهمانی میگیرند.

عید فطر(2روز) : در ماه مبارک رمضان، اکثر رستوران ها منوی مخصوص افطار دارند و بعد از سی روز روزه داری، در سراسر کشور آذربایجان، تعطیلات عید فطر را با شادی و خوشی میگذارنند.