مرکز حیدر علی اف HEYDAR ALIYEV CENTER باکو آذربایجان

شنبه, 20 خرداد 1396 ساعت 14:53

مرکز حیدر علی اف HEYDAR ALIYEV CENTER

مرکز حیدر علی اف HEYDAR ALIYEV CENTER باکو آذربایجان یکی از مراکز مهم گردشگری در تور آذربایجان و تور باکو می باشد. ساخته شده توسط زاها حدید، این مرکز موفق به کسب جایزه "طراحی سال" در تاریخ 1 ژوئیه، 2014. مرکز شامل گالری یادبود حیدر علی اف (حاکم آذربایجان در دوران اتحاد جماهیر شوروی در 1969-1982 و رئيس جمهور آذربایجان 1993-2003) ، گالری هنر، سالن های کنسرت و کتابخانه، رستوران و سالن کنفرانس است. با لریک همراه باشید تا جزئیات بیشتری را درباره این جاذبه گردشگری باکو و شاهکار معماری در اختیار شما قرار دهیم.

 

معمار مرکز حیدر علی اف

مرکز حیدر علی اف یک مجموعه بی نظیر فرهنگی در باکو است. معمار این شاهکار سینوسی شکل، بانوی معمار شرقی زاها بوده است. اگر بخواهیم توضیح مختصری راجع به معمار مرکز حیدر علی اف داشته باشیم می توان گفت که او زاده عراق است و بعد از گذراندن دوره ریاضیات در دانشگاه آمریکایی بیروت،  به مدرسه معماری AA لندن رفت و وارد دنیای زیبای معماری شد. «خانم خارق‌العاده» و «اژدها بانو» از جمله القابی است که به سبب حرفه کاری و پروژه ها و ظاهر زاها به او نسبت داده شده است.

Zara
Heydar Aliyev Center یکی از جاذبه های گردشگری اصلی شهر باکو است. همچنین تبدیل به نمادی از باکوی مدرن و آذربایجان مدرن شده است. معماری مدرن و هندسه شگفت انگیز  Heydar Aliyev Center نقطه تقابل معماری خشک دوران شوروی است که در باکو بسیار رواج داشت. زیربنای این جاذبه گردشگری باکو ۵۷،۵۰۰ متر مربع است و عدم استفاده از گوشه تند باعث شده است که این بنا مورد توجه گردشگران و توریست های زیادی قرار بگیرد.


علت نام گذاری مرکز حیدر علی اف

حیدر علی اف نام رئیس جمهور آذربایجان و اولین منشی جامعه سوسیالیستی آذربایجان است که به احترام و یاد او، نام وی را بر روی این مرکز فرهنگی گذاشته اند.

 

تاریخ پایان ساخت مرکز حیدر علی اف : 2012
تاریخ شروع ساخت مرکز حیدر علی اف : 2007
آدرس مرکز حیدر علی اف : آذربایجان، باکو، خیابان حیدر علیف اول
ساعت دسترسی به مرکز حیدر علی اف : شنبه 11:00 ظهر تا 18:00
وب سایت : heydaraliyevcenter.az
مدت پیشنهادی بازدید از مرکز حیدر علی اف : 2 تا 4 ساعت
سال افتتاح :  افتتاح مرکز حیدر علی اف در سال 2012 توسط رئیس جمهور آذربایجان یعنی Ilham Aliyev افتتاح شد.

 

آخرین ویرایش در سه شنبه, 10 مهر 1397 ساعت 11:34

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید