جاذبه های دیدینی باکو آذربایجان

YANAR DAGH BURNING MOUNTAINیانار داغ یا کوه سوزان YANAR DAGH BURNING MOUNTAIN باکو آذربایجان از جاذبه های بسیار زیبای آذربایجان می باشد گردشگران تور باکو از این منظره لذت بسیار زیادی برده اند.یانار داغ واقع شده است 25 کیلومتری شمال شرق باکو. این کوه به دلیل ذخایر گاز زیرزمینی همیشه در حال سوختن هست و هیچ وقت خاموش نشده است. یانار داغ یا کوه سوزان YANAR DAGH BURNING MOUNTAIN باکو آذربایجان واقع شده است 25 کیلومتری شمال شرق باکو.
Shirvanshahs palaceقلعه شیروانشاه Shirvanshahs palace باکو آذربایجان واقع در پشت دیوار های شهر قدیمی (ایچری شهر) می باشد. که یکی از آثار تاریخی آذربایجان می باشد. افرادی که در تور باکو و تور آذربایجان حضور دارند همیشه از این اثر تاریخی بازدید کرده اند. در قرن 15 وقتی که پادشاهی شیروان بود این بنای تاریخی ساخته شده است. یکی از معدود آثاری است که از لحاظ معماری آسیب کمی دیده است. در سال 2000 در فهرست یونسکو ثبت شده است. از ایستگاه مترو ایچری شهر با پای پیاده 5 دقیقه راه است. قلعه شیروانشاه Shirvanshahs palace باکو آذربایجان واقع در پشت…
MUD VOLCANOESکوه گل افشان MUD VOLCANOES باکو آذربایجان در حدود 10 کیلومتری قوبوستان قرار گرفته است. و این آتشفشان برخلاف نظر بصورت سرد خارج شده و خاصیت درمانی نیز دارد. و بزرگترین گل افشان در جهان است. در تور باکو گردشگران به این کوه مراجعه کرده و از جاذبه آن لذت میبرند.
MARTYRS’ LANEخیابان شهدا ( شهیدلر خیابانی) MARTYRS’ LANE باکو آذربایجان در اتحاد جماهیر شوروی این خیابان به عنوان کیروف پارک شناخته شده بود. پس از قتل عام سال 1990 توسط نیروهای شوروی این پارک تبدیل شد به کوچه شهدا که در 20 ژانویه هر ساله توسط مردم گرامی داشته می شود. در تور باکو گردشگران جهت احترام به این مکان مراجعه می کنند.
Maiden_towerقلعه دختر یا قیز قالاسی Maiden_tower باکو آذربایجان از جاذبه های بسیار مهم شهر باکو می باشد که در تور آذربایجان و تور باکو به گردشگران معرفی می‌گردد. این بنای تاریخی از اهمیت تاریخی بسیار بالایی برخوردار است و از لحاظ بازدید دومین مقام را دارد. مانند بنای شیروان شاه برای رفتن به این بنا میتوان با پای پیاده به این مکان از ایچری شهر رفت. وقتی که به بالای این برج بروید زیبایی های شهر باکو برای شما قابل مشاهده خواهد بود.
HISTORY MUSEUMموزه تاریخ HISTORY MUSEUM باکو آذربایجان در تور باکو بسیار مورد توجه است. این موزه خانه خانواده زین العابدین تتقی اف بوده است که اکنون به سه بخش تقسیم بندی شده است. بخش اول اشیاء ماقبل تاریخ و سکه ها و قرون وسطی می باشد. بخش دوم استخوان های انسان و ادوات نظامی و مقبره می باشد. بخش سوم هم دارای عمارت خانگی تقی اف می باشد.
HEYDAR ALIYEV CENTERمرکز حیدر علی اف HEYDAR ALIYEV CENTER باکو آذربایجان یکی از مراکز مهم گردشگری در تور آذربایجان و تور باکو می باشد. ساخته شده توسط زاها حدید، این مرکز موفق به کسب جایزه "طراحی سال" در تاریخ 1 ژوئیه، 2014. مرکز شامل گالری یادبود حیدر علی اف (حاکم آذربایجان در دوران اتحاد جماهیر شوروی در 1969-1982 و رئيس جمهور آذربایجان 1993-2003) ، گالری هنر، سالن های کنسرت و کتابخانه، رستوران و سالن کنفرانس.
(GOBUSTAN NATIONAL PARK (PETROGLYPH RESERVEدر تور باکو پارک ملی قوبوستان (GOBUSTAN NATIONAL PARK (PETROGLYPH RESERVE باکو آذربایجان برای گردشگران مورد توجه است. سنگ نگاره های این پارک که از قدمت 4000 ساله برخوردار هستند نشان دهنده فعالیت های افراد باستانی آن زمان از قبیل شکار و رقص و معاش آنها می باشد.
CITY BOULEVARDبلوار باکو (پارک ملی ساحلی) CITY BOULEVARD  که شما می توانید از ساحل زیبای دریای خزر لذت ببرید. در تور آذربایجان و تور باکو مسافران برای لذت بردن از هوای تازه و فضای دلنشین به این بلوار مراجعه می کنند. مراکز مختلف تجاری و تفریحی از جاذبه های این بلوار است. پیشنهاد می گردد برای لذت بیشتر در شب به این بلوار بروید و از هوای مطبوع و ساحل زیبای دریا لذت ببرید. تور قایقرانی نیز در این ساحل وجود دارد.
(ATESHGAH TEMPLE (ZOROASTRIAN FIRE TEMPLEمعبد آتشگاه( آتشکده زرتشتیان) (ATESHGAH TEMPLE (ZOROASTRIAN FIRE TEMPLE fh باکو آذربایجان در تور باکو گردشگران از این معبد بازدید می کنند. واقع در 30 کیلومتری مرکز شهرستان در منطقه شوراخانی. تاریخ این معبد در قرن 18 زمانی که تاجران هندو به این مکان می آمدند و مشغول فروش داروهای هندی و وسایل چوبی بوده اند. با توجه به این که آذربایجان در مسیر جاده ابریشم بوده است تاجران زیادی می آمده اند.