در این مقاله قصد داریم تا اطلاعاتی را در خصوص شرایط خرید ملک در باکو برای اقامت با شما خوانندگان عزیز و محترمی که قصد خرید خانه ای را در پایتخت کشور آذربایجان دارید؛ به اشتراک بگذاریم. همانطور که می دانید قبل از هر گونه اقدامی برای خرید ملک یا زمین در این کشور باید با یک مشاور املاک در باکو ارتباط برقرار کرده و در خصوص شرایط و گزینه های خرید خود از آنها مشاوره و راهنمایی بگیرد.

 

77417 1

 

نقش مشاور املاک برای خرید خانه در باکو

امروزه مشاور املاک یکی از بهترین گزینه های ممکن برای خرید ملک یا زمین در خارج از کشور است که بتوان با کمک راهنمایی ها و مشاوره های آنان در ناحیه ای خاص از شهری که مد نظرمان است با گزینه های مختلفی از زمین یا ملک فروشی یا اجاره ای آشنا شویم و بر اساس بودجه، سلیقه و کاربرد مورد انتظارمان، ملک مورد نظر خود را خریداری کنیم. البته که باید قبل از هر گونه اقدامی برای خرید به صورت حضوری نیز از ملک مورد نظر دیدن کرده و با بررسی ویژگی ها و ایرادات احتمالی آن تصمیم نهایی خود را در این خصوص بگیریم. از همین رو با توجه به نقش و اهمیت تاثیرگذار مشاور املاک برای اخذ اقامت آذربایجان ما در این مقاله به بررسی این موضوع پرداخته ایم. 

در حقیقت نقش مشاور املاک برای خرید خانه در باکو همانند یک پل ارتباطی بین مشتری و خریدار بوده و به آنها کمک خواهد کرد تا با بهترین قیمت و در سریعترین زمان ممکن ملک مورد نظر خود را خریداری یا به فروش برساند. همچنین وجود یک مشاور املاک باکو خوب و حرفه ای در این زمینه به شما در حفاظت از سرمایه خود در برابر کلاهبرداری و خطرات احتمالی به خصوص در کشور بیگانه کمک زیادی خواهد کرد. 

 

وظایف کلی بنگاه های مشاور املاک

 

وظایف کلی بنگاه های مشاور املاک

هیچگونه تفاوتی بین وظایف و تعهدات مشاورین املاک در باکو و دیگر شهرها وجود نداشته و بر اساس قانون، اخلاق و عرف جامعه آنها موظف هستند که به قوانین و اصول کاری خود برای خرید آپارتمان در باکو عمل کنند. اگر بخواهیم در یک دسته بندی کلی لیستی از وظایف بنگاه های مشاور املاک را برای خرید ملک در باکو به شما خوانندگان عزیز ارائه کنیم؛ می توان هر یک از موارد مطرح شده در قسمت ذیل را برای آن بر شمرد:

(تصویر 3)

وظایف کلی بنگاه های مشاور املاک

- نحوه قیمت گذاری برای خرید ملک در باکو

مشاورین املاک موظف هستند که با توجه به مهارت و تجربه کافی خود در زمینه خرید و فروش املاک در شهر باکو قیمت ملک یا زمین مد نظر را به گونه ای تعیین کنند که به لحاظ امکانات، ویژگی ها و امتیازات و همچنین موقعیت ملک متناسب با قیمت منطقی و درست آن باشد؛ به گونه ای که هر یک از طرفین چه خریدار و چه فروشنده از انجام این معامله سود کافی را ببرند. این کار نیاز به دقت و مهارت خاصی داشته و کمی دشوار به نظر می رسد؛ چرا که بی توجهی در نحوه قیمت گذاری و تعیین قیمتی بالاتر و یا پایین تر از ارزش واقعی ملک قطعا به فروشند و خریدار ضرر زیادی را وارد خواهد کرد.

- یادداشت تمامی ویژگی ها و جزئیات ملک 

از دیگر وظایف مشاور املاک در باکو می توان به بررسی تمام ویژگی ها و جزئیات دقیق ملک به فروش گذاشته شده اشاره کرد؛ به گونه ای که در صورت مواجه با هر نوع مشکل احتمالی در صورت لزوم صاحب ملک را در جریان موضوع گذاشته و برای جبران خسارت خریدار، ایراد وارده برطرف شده یا از قیمت تعیین شده برای خرید ملک در باکو کاسته شود. بنابراین به هنگام خرید آپارتمان، ملک و یا زمینی در باکو به تمامی جوانب و ویژگی های آن نگاه ویژه ای داشته و در صورت مشکل یا ایراد احتمالی بلافاصله و قبل از عقد قرارداد، آن را با مشاور املاک خود در میان بگذارید.

امانت داری و اعتبار بنگاه املاک

قبل از هر گونه اقدامی برای خرید ملک در باکو بهتر است که بنگاهی معتبر و شناخته شده را برای انجام این کار برگزینید. در حقیقت امانت داری و بی طرف بودن مشاور املاک دو ویژگی های اساسی آن به شمار آمده و باید به نحو مطلوب به این وظیفه خود عمل کنند. هنگامی که فروشنده ملک خود را به امانت برای فروش به بنگاه املاک می سپارد باید خیالش از بابت اعتماد به آنها راحت باشد و تا جایی که ممکن است مشاورین املاک در امانت خیانت نکرده و از ملک مشتری به خوبی در برابر مراجعه خریداران مراقبت نمایند. همچین آنها باید فارغ از هر گونه غرض ورزی و اغراق تمامی مزیت ها و مشخصات واقعی ملک یا  زمین مورد نظر را به خریدار انتقال داده تا او بر حسب امتیازات و گزینه های مد نظر خود برای خرید ملک در باکو تصمیم بگیرد.

 اقامت باکو از طریق خرید ملک

امروزه خرید ملک یا زمین در سایر کشورهای خارجی نظیر آذربایجان یکی از راه های سرمایه گذاری برای اخذ اقامت موقت یا دائمی در این کشور است. بر همین اساس می توان گفت که اقامت باکو از طریق خرید ملک یکی از گزینه های پیش رو برای زندگی و سرمایه گذاری در پایتخت کشور آذربایجان به شمار آمده که البته از شرایط عمومی و خاص برخوردار است که در بخش بعدی به آن اشاره خواهیم کرد. نکته حائز اهمیتی که برای اخذ اقامت آذربایجان از طریق خرید ملک در باکو و دیگر شهرها باید به آن دقت شود این است که قانون خرید ملک در این کشور بر اساس فروش عیان می باشد. به عبارت دیگر اشخاص خارجی تنها حق خرید ساختمان یا ملک مورد نظر را داشته و عرصه یا زمین آن به فروش نمی رسد.

77417 4

 

شرایط خرید ملک در باکو

اگر شرایط خرید خانه در باکو را بخواهیم به صورت کلی مورد بررسی قرار دهیم باید گفت که باکو به عنوان پایتخت و بزرگترین شهر کشور آذربایجان در امر ساخت و ساز ساختمان های مسکونی؛ آپارتمانی و اداری در طی چند سال اخیر پیشرفت های زیاد داشته و معمولا برای ساخت بناهای خود از بهترین و باکیفیت ترین مصالح و تجهیزات روز دنیا استفاده می کند؛ به همین دلیل ساختمان این شهر از نظر مقاومت و استحکام در برابر وقوع بلایای طبیعی کاملا استاندارد هستند.

همچنین بد نیست که بدانید در این شهر  با هر بودجه و قیمتی می توانید ساختمان و ملک مورد نظر خود را پیدا کرده و البته قیمت مسکن در این شهر کمی بالاتر از سایر شهرهای کشور آذربایجان می باشد. شرط قیمت گذاری املاک نیز همانطور که گفته شد؛ بر اساس موقعیت مکانی؛ کیفیت و امکانات، متراژ و ... محاسبه شده و مشاورین املاک در باکو به شما در این زمینه کمک زیادی خواهند کرد. به طور کلی مراحل و شرایط خرید ملک در باکو برای اقامت در این شهر را می توان به صورت موارد ذیل بیان نمود: 

 

شرایط خرید ملک در باکو

- اخذ ویزا کشور آذربایجان برای سرمایه گذاری در کشور آذربایجان از طریق یک سیستم الکترونیکی 

- حضور شخص خریدار یا وکیل قانونی او برای بازدید و عقد قرارداد ملکی که دارای سند رسمی و ارزش ملکی تایید شده از سوی سازمان ارزش گذاری بوده برای حداقل 5 تا 7 روز کاری 

- ارائه مدارک و مستندات لازم به سازمان مهاجرت و گرفتن کارت اقامت بعد از خرید ملک در باکو به مدت حداقل 24 روز کاری​