همه چیز درباره دانشکده دندانپزشکی باکو

دانشکده دندانپزشکی باکو با داشتن شرایطی آسان و مزایای بسیار دانشجو می پذیرد و شما می توانید با تحصیل در این دانشکده در رشته مورد علاقه خود یعنی دندانپزشکی تحصیل کنید.

یکی از رشته های محبوب در دانشگاه ها، رشته دندانپزشکی است. در ایران با توجه به شرایط سخت قبولی در این رشته، اکثر افراد به فکر تحصیل در باکو هستند. این دانشکده برای تحصیل دانشجوها در آنجا شرایطی آسان قرار داده است و شما می توانید با مطالعه شرایط و شهریه لازم برای تحصیل در این دانشکده، در صورت مطابقت داشتن با شرایط شما، جهت تحصیل در آنجا اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر از دانشکده باکو این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا با شرایط آنجا بیشتر آشنا شوید.

 

معرفی دانشکده دندانپزشکی باکو در آذربایجان


دانشکده دندانپزشکی باکو در آذربایجان

 

دانشکده پزشکی باکو واقع درکشورآذربایجان در شهر باکو  است. برای ورود به این دانشکده باید شرایط لازم جهت تحصیل در آنجا را داشته باشید. در این دانشکده می توانید در دوره های ارتودنسی،جراحی دهان ، دندانپزشکی کودک،دندانپزشکی بزرگسالان تحصیل نماید. دوره تحصیل در این دانشکده 5 ساله است . پس از پنج سال شما فارغ التحصیل می شوید. این دانشکده نسبت به سایر دانشکده ها شهریه پایین تر و شرایط آسان تری برای جذب دانشجو دارد از این رو شما به راحتی می توانید در این دانشکده تحصیل نماید.

 

مزایای تحصیل در باکو

تحصیل در این دانشکده مزایای بسیاری دارد که تحصیل را برای دانشجو ها آسان کرده است. از جمله این مزایا موارد زیر هستند:

 

 • شهریه پایین تحصیل در دانشکده دندانپزشکی باکو

 • دانشجو ها مجوز 10 ساعت کار دانشجویی را دارند.

 • داشتن خوابگاه های دانشجویی با امکانات کافی و با هزینه پایین

 • مدرک این دانشکده اعتبار بین المللی در رشته پزشکی و دندانپزشکی دارد.

 

شرایط، مدارک و هزینه لازم برای تحصیل در دانشکده باکو

 


77603 2

 

یکی از بحث های جنجالی میان دانش آموزان تحصیل در خارج از کشور است. یکی از دانشکده ها ی معتبر که در آن می توان به راحتی تحصیل در دانشکده باکو است. این دانشکده هر سال 15 ژانویه دانشجو می پذیرد و روند انجام کارهای اداری 2 ماه به طول می انجامد. هزینه تحصیل در این دانشکده را به صورت سالانه دریافت می کنند و به علت نوسانات قیمت، هزینه دندانپزشکی باکو به طور دقیق در دسترس نیست اما در سال اول شهریه دندانپزشکی باکو حدود 5300 دلار و سال های بعد حدود 4300 دلار است. این هزینه تنها برای تحصیل نیست بلکه موارد دیگری مانند هزینه سکونت، بیمه درمانی، ثبت نام و ... را در بر میگیرد.اگر دانشجو در ترم اول وارد دانشکده باکو شود 30 درصد از شهریه را از او دریافت می کنند و باقی مانده را به صورت اقساطی از او میگیرند ولی اگر دانشجویی ترم 2 وارد دانشگاه شود 50 درصد از مبلغ را باید پرداخت کند و مابقی را می تواند به صورت اقساطی بدهد.

شرایط خوابگاه این دانشگاه بسیار مناسب است و اتاق هایی که در اختیار دانشجو ها قرار می دهند دارای 3 تخت، سه کمد دیواری، 2 کمد ایستاده، دستشویی و حمام، میز مطالعه و سیستم گرمایشی به صورت رادیاتور دارند. کف اتاق های این خوابگاه همگی پارکت می باشد.

 

آیا مدرک دانشکده دندانپزشکی باکو معتبر است؟


77603 3

 

قابل به ذکر است که تحصیل دندانپزشکی باکو یک افتخار است و اعتبار مدرک دندانپزشکی باکو این دانشکده بسیار معتبر است و شما پس از فارغ التحصیلی می توانید در آذربایجان مشغول به کار شوید. همچنین با در دست داشتن مدرک دندانپزشکی باکو می توانید برای کار به کشور های دیگر بروید و با در دست داشتن مدرک معتبر این دانشکده به راحتی استخدام شوید. با ارزشیابی مدرک دندانپزشکی باکو متوجه معتبر بودن این مدرک خواهید شد همچنین تایید مدرک دندانپزشکی باکو توسط سازمان ملل بوده است.

 

شرایط پذیرش دندانپزشکی باکو

 

 

شرایط پذیرش دندانپزشکی باکو

دانشکده دندانپزشکی باکو شرایطی ساده اما مرحله ای برای پذیرش دانشجو دارد. برای قبولی در مرحله اول باید معدل کل دیپلم ریاضی فیزیک و یا تجربی شما حداقل نمره 15 را کسب کرده باشید.داشتن مدرک زبان و تسلط به زبان انگلیسی برای تحصیل به زبان انگلیسی الزامی است  و حداقل نمره 5 را از آیلتس و 4 را از تافل کسب کرده باشند و یا اینکه توانایی مصاحبه و قانع کردن اساتید به زبان انگلیسی به هنگام مصاحبه را داشتن .

پس از داشتن شرایط گفته شده، مدارک پاسپورت، کپی دیپلم یا مدرک کارشناسی، نسخه ترجمه شده مدارکتان و مدرک زبان خود را ه همراه چند قطعه عکس حضوری تحویل به دانشگاه دهید. پس از گذراندن مراحل گفته شده، یک چکاپ باید انجام دهید تا از مبتلا نبودن به بیماری هایی مانند هپاتیت و ایدز مطمئن شوید. اگر به هر دلیلی مدرک زبان انگلیسی معتبری در دسترس ندارید می توانید به زبان آذربایجانی و روسی تحصیل کنید اما برای یادگیری این زبان ها باید یک سال به صورت جداگانه این زبان را یاد بگیرید. قبولی در دانشکده دندانپزشکی باکو سه مرحله دارد مرحله اول گرفتن نامه قبولی از دانشکده  با دادن آزمون ورودی است. پس از دریافت نامه قبولی باید ویزای خود را دریافت کنید سپی اطلاعات دقیق پرواز و مدت زمان و محل اقامت خود را به دولت و دانشکده آذربایجان اطلاع دید.

پس از ارسال نامه قبولی برای شما از سوی دانشکده، باید مدارکی که در ادامه گفته می شود تهیه و ارایه دهید به دانشگاه  و یا کارشناسان شرکت لریک تراول  دهید. مدارک مورد نیاز:

 1. ویزا تحصیلی ورود به کشور آذربایجان جهت ورود به آذربایجان برای ارایه اصل اسناد به دانشگاه

 2. پاسپورت, تاریخ انقضای آن کمتر از یک سال نباشد

 3. ارائه اصل مدارک دیپلم, ریز نمرات وپاسپورت و.. و ترجمه رسمی تمام صفحات به زبان ترکی آذربایجانی یا روسی  ویا انگلیسی

 4. بسته به مدت زمان تحصیل خود درخواست اقامت دادن.

 5. ارائه گواهی پزشکی برای صحت سلامت شما از بیمارستان های مورد تایید دانشکده پزشکی, باکو آذربایجان

 6. دادن 8 قطعه عکس به اندازه عکس پاسپورت

پس از انجام تمام ین مراحل کارهای تحصیل شما به درستی انجام شده است و شما می توانید با خیالی آسوده در دانشکده دندانپزشکی باکو تحصیل کنید.

 

بورسیه تحصیلی در دانشکده باکو

 

یکی از مزایای که دانشکده دندانپزشکی باکو در اختیار دانش آموز ها قرار داده است بورسیه تحصیلی است و شما باا داشتن شرایط بورسیه، می توانید به صورت رایگان در این دانشکده تحصیل کنید. از شرایطی که برای بورسیه تحصیلی مورد نیاز است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و معدل بالای 70 درصد. همچنین ریز نمرات مدارک گفته شده مورد نیاز است.

 • بیش از 2 سال از زمان فارغ التحصیلی نگذشته باشد در غیر این صورت بورسیه تحصیلی شامل حال شما نمی شود.

 • مدارک شناسایی شمل شناسنامه، پاسپورت و.. را  به زبان روسی ترجمه کنید و ارسال کنید.

اگر شرایط گفته شده را دارا هستید شما می توانید برای بورسیه تحصیلی در دانشکده باکو اقدام کنید. برای اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاوره های ما تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات و راهنمایی های دقیق را در اختیار شما عزیزان قرار دهند. شاد و پیروز باشید.