تحصیل در آذربایجان

امروزه با پیشرفت روز افزون کشور جمهوری آذربایجان چه از لحاظ پیشرفت شهری و چه از لحاظ توریستی ارتقای بسیار زیادی نیز در زمینه تحصیل و دانشگاه های این کشور صورت گرفته است. و همین امر نیز موجب گردیده دانشجویان بسیاری زیادی برای تحصیل در جمهوری آذربایجان از ایران عازم این کشور شوند.

اعزام دانشجو به جمهوری آذربایجان از شرایط خاص و ویژه ای برخوردار است که باید مورد مطالعه، مشاوره و بررسی قرار گیرد. به همین منظور با مطالب فوق با ما همراه باشید.

 

azerbaijan univercity

شرایط اعزام دانشجو به باکو – تحصیل در آذربایجان
افراد خارجی در جمهوری آذربایجان برای تحصیل در جمهوری آذربایجان هم زمان باید قوانین اقامت در کشور آذربایجان را مطالعه و مشاهده نمایند، همچنین قوانین ورودی کشور مبداً قبل از مهاجرت به منظور عدم نقض قوانین موجود در خاک این کشور را مطالعه نمایند.


دانشگاه های معتبر جمهوری آذربایجان عبارت اند از:
دانشگاه دولتی باکو
آکادمی دولتی نفت جمهوری آذربایجان
دانشگاه قفقاز
دانشگاه خزر
دانشگاه فنی آذربایجان
موسسه آموزش زبان میرزا فتحعلی آخوند زاده
دانشگاه علوم پزشکی
آکادمی موسیقی باکو
آکادمی ملی علوم


که از بین این دانشگاه ها تنها دانشگاه مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران دانشگاه خزر می باشد.
متقاضیان جهت کسب مشاوره رایگان در زمینه ی شرایط اعزام دانشجو به آذربایجان و تحصیل در آذربایجان به صورت تخصصی می توانند به مشاورین موسسه در دفتر تهران و باکو تماس حاصل نمایند.


دانشگاه پزشکی و دندان پزشکی باکو
آذربایجان دارای یکی از بزرگترین و برجسته ترین موسسات آموزشی دانشگاه علوم پزشکی است. نام یکی از این دانشگاه ها (AMU) می باشد. که در سال 1930 تاسیس شده است. azerbaijan medical university . این دانشگاه دارای 7 دانشکده (پزشکی عمومی، اطفال، دندانپزشکی، طب نظامی و داروسازی) می باشد. در حال حاضر 8000 دانشجو از جمله دانشجویان بین المللی، در دانشگاه پزشکی و دانپزشکی آذربایجان تحصیل می کنند.

کسب مدرک MBBS از داشگاه پزشکی و دندانپزشکی جمهوری آذربایجان:

دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان

هزینه تحصیل پزشکی در جمهوری آذربایجان

شهریه: 4000 الی 5000 دلار

مدت زمان تحصیل: 6 سال

وضعیت MCI: تائید (فهرست MCI تایید دانشگاه)

دانش آموختگان ایرانی تا سال 2013 مورد تایید وزارت علوم و بهداشت پزشکی جمهوری آذربایجان حدود 88 سال پیش در سال 1930 تاسیس شده و دارای تجربه گسترده در آموزش علوم پزشکی با درجه MD و به عنوان یکی از بهترین دانشگاه ها در جمهوری آذربایجان است.

این دانشگاه دارای 74 بخش مختلف برای آموزش تخصصی به دانشجویان می باشد. در حال حاضر 1200 دانشجوی بین المللی از 21 کشور مختلف در این دانشگاه وجود دارد. این دانشگاه دارای بیمارستان مستقل می باشد. آموزش پزشکی و دندان پزشکی جمهوری آذربایجان با تمرکز ویژه بر روی نطام آموزشی و پرورش جمهوری آذربایجان MBBS است که به شدت در ساسر جهان مشهور است. دانشگاه های تحت WHO به عنوان دسته بندی B+ می باشند و قطعا برای دانشجویان خارجی مناسب است.

هزینه تحصیل در باکو:

شهریه سال اول کالج 3000$

سال دوم تا چهارم 4000$

سال پنجم و ششم 5000$

زبان مورد نیاز تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در آذربایجان از آنجا که اکثر دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در جمهوری آذربایجان به زبان های آذری ( بسیار شبیه زبان ترکی استانبولی) روسی و انگلیسی می باشند. دانشجویان تنها پس از ارسال اسناد و مدارک تکمیلی خود می توانند در دوره های آمادگی زبان دانشگاه مربوطه پذیرفته و در آن شرکت کنند.

اجازه کار داشجویی در جمهوری آذربایجان:

در مدت زمان تحصیل کار دانشجویی یکی از کمک های مالی است که دانشجویان می توانند دریافت کنند. دانشجو می تواند به صورت پاره وقت و یا برای چند ساعت کار کند. ساعات کار کمتر از 30 الی 35 ساعت در هفته می باشد. در نتیجه دانشجویان می توانند مقدار کافی زمان برای تمرکز بر دروس و مطالعات خود داشته باشند.

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با شماره های زیر در تماس باشید:


00994559237829 مصطفی اقدمی فر
00994123404368 شماره ثابت شرکت لریک مستقر در باکو